Bahar 2019 Seminerleri Sona Erdi.

Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te derneğimiz 2017 yılından bu yana akademik dönemlerde öğrencilerin üniversite eğitimlerini destekleyen seminerler düzenleniyor. Üsküp Düşünce Okulu etrafında düzenlenen seminerlerin amacı bilgi, ahlak, değer ve yetkinliği önceleyerek katılıcımcıların dünyaya, Balkanlara, şehirlere, toplumlara ve insanlara dair bir perspektif geliştirmlerine yardımcı olmaktır.

4 dönem boyunca Arnavutça ve Türkçe dilinde 35 seminerin icra edildiği Üsküp Düşünce Okulunda Bahar 2019 seminerlerinde ise Makedonya ve Türkiye’nin önemli akademisyenleri Din ve Psikoloji, Modernite, İktisadi Düşünceler Tarihi, Araştırma Yöntemleri, Batı Düşüncesine Giriş (Arnavutça), Balkan Tarihi (Arnavutça), Dinler Tarihi(Arnavutça), Ortadoğu (Arnavutça) seminerlerini tamamlandı. Seminerleri Prof.Dr. Musa Musai, Prof.Dr. Ali Pajaziti, Prof.Dr.Mevludin İbishi, Latif Mustafa, Metin Celil, Semi Ajeti, Ahmet Lökçe ve İlhan Süzgen icra etti.

Diğer yandan Bahar 2019 seminerleri kapanış toplantısına dernek başkanı Sevba Abdula ve başkan yardımcısı Dr.Bujamin Bela katılarak seminerlere katılan öğrenciler ile fikir alışverişinde bulundular. Toplantıda ayrıca öğrenciler seminerler ile ilgili anketteki soruları cavapladılar.

Üsküp Düşünce Okulu 18 seminerden oluşan müfredata sahip olup üç yıla yayılmaktadır. Bununla birlikte müfredat kitap okumalarına ve bilimsel akademik yazıma teşvik etmektedir.